Tegen veehouder A. uit Holten is voor de Almelose rechtbank een boete van 108.000 euro (waarvan de helft voorwaardelijk) geeist wegens overtreding van de 21-dagenregeling, bedrijfsblokkade en het niet registreren van vee.
De 21-dagen-regeling houdt in dat boeren aangekocht vee tenminste 21 dagen op het erf moeten houden en dat de beesten in deze tijd niet verhandeld mogen worden. Dit moet verspreiding van dierziekten tegengaan.
De officier van justitie acht ook bewezen dat A. een aantal dieren niet heeft geregistreerd en geindentificeerd en een bedrijfsblokkade heeft overtreden. Dat alles is geconstateerd door de Algemene Inspectie Dienst van het ministerie van landbouw.
De advocaat van A. pleitte voor vrijspraak. Hij twijfelt aan de deskundigheid en nauwkeurigheid van de AID-medewerkers. Bij de ingang van de boerderij van mijn client hangt een bordje "Welkom". Maar dat geldt niet meer voor de AID. De familie van A. houdt zich al vier generaties bezig met veehandel en hij doet dat met respect voor de dieren en voor alle partijen die bij de handel betrokken zijn.’
De heren van de AID waren er volgens de advocaat op uit om A. te laten hangen. Ć¢ā¬ĖDaarom werd alles op alles gezet om de zaak rond te krijgen en daarbij beschikten ze niet over gedegen kennis van de wettelijke regelingen.Ć¢ā¬ā¢
Volgens de advocaat hebben de AIDĆ¢ā¬ā¢ers niet nauwkeurig genoeg bekeken waar de dieren zich bevonden. Daarnaast is er discussie over de functie van het UBN-nummer. Volgens de AID wijst dat naar de plaats waar het dier zich bevindt, volgens de advocaat naar de eigenaar en maakt het daarom niet uit of het dier op een ander perceel staat.
De officier van justitie maakte duidelijk niet te twijfelen aan de deskundigheid van de AID.
Uitspraak op 23 november.
Bron: De Stentor
http://www.destentor.nl/deventer/article842557.ece
Terecht dat deze boete gegeven word, dit is oneerlijke concurrentie. Ik ben benieuwd wat de rechter ervan vind 108000 Euro boete, worden een paar koeien verkopen????
Terecht dat deze boete gegeven word, dit is oneerlijke concurrentie. Ik ben benieuwd wat de rechter ervan vind 108000 Euro boete, worden een paar koeien verkopen????
De helft is voorwaardelijk, maar dan nog, 64.000 euro kun je een aardig feestje van bouwen š
De helft is voorwaardelijk, maar dan nog, 64.000 euro kun je een aardig feestje van bouwen š
Voor 54.000 euro lukt dat ook vast nog wel š
Voor 54.000 euro lukt dat ook vast nog wel š
Natuurlijk heb je gelijk hahaha…. ik kan niet meer rekenen š
Natuurlijk heb je gelijk hahaha…. ik kan niet meer rekenen š